Smaller Default Larger

PROGRAM ANTYSMOGOWY NIE DLA WSZYSTKICH

Czystsze powietrze, poprawa jakości życia i zdrowia. Mieszkańcy Barlinka stają przed szansą wymiany starych kotłów i ocieplenia swoich domów. Na ten cel trafi ponad 3,7 mln zł z Zachodniopomorskiego  Programu Antysmogowego.

Czytaj więcej...

NIE CHCĄ MASZTU TELEFONII KOMÓRKOWEJ

Mieszkańcy Osiny, Jaromierek i Ożaru, protestują przeciwko planom postawienia stacji bazowej telefonii komórkowej na ich terenie. W piśmie skierowanym do burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego, czytamy m.in. "Wyrażamy obawy o zdrowie i nasze i naszych rodzin w związku z negatywnym wpływem promieniowania emitowanego przez nadajniki i zagrożenie występowania chorób nowotworowych u ludzi mieszkających w pobliżu takich stacji, a także potencjalnego spadku wartości posiadanych przez nieruchomości.

Czytaj więcej...

WIELKANOC W CIENIU KORONAWIRUSA

Święta Wielkanocne 2020 zbliżają się wielkimi krokami. Niestety, w tym roku będą inne niż zwykle.  Wszystko za sprawą globalnej pandemii koronawirusa. Jak będzie wyglądać tegoroczna Wielkanoc? Konferencja Episkopatu Polski wydała specjalne zalecenia dla biskupów.

Czytaj więcej...

OPŁATY ZA ŚMIECI DRASTYCZNIE W GÓRĘ

Od 1 marca br. o ponad 60 procent wzrosły opłaty za wywóz odpadów segregowanych i ponad 100 procent za odpady niesegregowane na terenie gminy. Mimo propozycji części radnych o obniżenia zaproponowanych stawek, większość radnych opowiedziała się za propozycją burmistrza. Tym samym za odpady segregowane zapłacić trzeba będzie 21 zł. za osobę w rodzinie, a za odpady niesegregowane 42 zł.

Czytaj więcej...

Gminne inwestycje - podsumowanie 2019 roku i plany na 2020 rok - rozmowa z Dariuszem Zielińskim, burmistrzem Barlinka

- Jaki był ubiegły rok dla Gminy Barlinek?
- Odpowiadając jednym zdaniem na tak postawione pytanie należałoby powiedzieć, że 2019 rok był rokiem kontynuacji wcześniej zaplanowanych projektów i zadań, które przed każdą gminą w Polsce stawiają ustawy samorządowe.

Czytaj więcej...