Smaller Default Larger

KULTURALNE PRZEDSIĘBIORSTWO

Wielu barlineckich przedsiębiorców uważa, że Barlinecki Ośrodek Kultury "Panorama" prowadząc działalność gospodarczą, zachowuje się bardzo nieuczciwie. Pytają wręcz, czy jest to jeszcze placówka kultury, czy już przedsiębiorstwo nastawione na zyski? Jeden z przedsiębiorców (dane do wiadomości redakcji) pisze do redakcji BimZetki. "

Czytaj więcej...

CZY FIRMY TRANSPORTOWE OPUSZCZĄ BARLINEK?

Wysokie podatki od środków transportowych sprawiają, że barlineccy właściciele firm transportowych coraz częściej myślą o przeniesieniu swojej działalności tam, gdzie podatki są mniejsze. Chociażby do Gorzowa Wlkp. lub Kłodawy. Tam często podatek jest o połowę mniejszy. - Nikt z nami wysokości podatków nie konsultował - mówi nam  jeden z właścicieli firm transportowych, działających na terenie gminy.

Czytaj więcej...

SZPITAL MOŻE UPAŚĆ? - CZARNY SCENARIUSZ DLA LECZNICY

Z inicjatywy personelu medycznego barlineckiego szpitala odbyło się spotkanie, na którym poruszano sprawy dotyczące lecznicy. W trakcie dyskusji padały głosy, że albo szpitalowi będzie udzielana systematyczna pomoc, albo za jakiś czas może on zostać zlikwidowany.

Czytaj więcej...

KARA DLA BARLINECKIEGO SZPITALA

Aby ratować tonący w długach szpital w Dębnie, radni rady powiatu myśliborskiego przekazali mu 1 mln zł. Ci sami radni dla Barlinka dali tylko 500 tys. zł. Widać z tego, kto w powiecie ma władzę i faktycznie rządzi. Mimo, że starosta pochodzi z Barlinka. Nie tak dawno starosta Andrzej Potyra zapowiadał, że oba szpitale są bardzo ważne dla władz powiatu i jego mieszkańców, dlatego dostaną po 500 tys. zł.

Czytaj więcej...

NIE CHCĄ NOWEGO KIEROWNIKA

Kilkanaście osób, pacjentów oddziału rehabilitacji barlineckiego szpitala stawiło się na posiedzenie komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Praworządności Rady Miejskiej Barlinka. Powodem była petycja skierowana do prezesa szpitala Arkadiusza Cyska, podpisana przez około 200 osób, przeciwko zmianie kierownika wspomnianego oddziału. 

Czytaj więcej...