Smaller Default Larger

KOLEJNA POMOC DLA SZPITALA

Nie najlepsza sytuacja finansowa barlineckiego szpitala sprawia, że po raz kolejny radni barlineckiej Rady Miejskiej wyrazili zgodę na jego dofinansowanie. To kolejna już kroplówka finansowa w tym roku.

Czytaj więcej...

BĘDZIE SMRÓD BĘDĄ SZCZURY

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. postanowiło rozpocząć budowę Punktu Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych. Według władz miasta najlepszym do tego terenem będzie działka na ulicy Okrętowej.

Czytaj więcej...

SZPITAL W BARLINKU ZAMYKA ODDZIAŁ INTERNISTYCZNY

Na jednej z sesji myśliborskiej Rady Powiatu, tamtejsi radni zgodzili się na zaciągnięcie kredytu w kwocie 9 mln zł. z przeznaczeniem na spłatę długów szpitala w Dębnie. Nikt nie zapytał o sytuację barlineckiego szpitala. Dębnowska "studnia bez dna", bo tak mówi się o tamtejszym szpitalu miał większą siłę przebicia.

Czytaj więcej...

ŚWIETLICA NIEZGODY

Łubianka to niewielka wioska. Ma jednak wielki problem. Jest nim świetlica, a właściwie to kto, kiedy i w jaki sposób może z niej korzystać? Do niedawna w świetlicy odbywały się m.in. msze święta. Na środku sali stał ołtarz, którego nie można było ruszać. Trochę to kolidowało w momencie chęci zorganizowania tam innych zajęć czy uroczystości.

Czytaj więcej...

KULTURALNE PRZEDSIĘBIORSTWO

Wielu barlineckich przedsiębiorców uważa, że Barlinecki Ośrodek Kultury "Panorama" prowadząc działalność gospodarczą, zachowuje się bardzo nieuczciwie. Pytają wręcz, czy jest to jeszcze placówka kultury, czy już przedsiębiorstwo nastawione na zyski? Jeden z przedsiębiorców (dane do wiadomości redakcji) pisze do redakcji BimZetki. "

Czytaj więcej...