Smaller Default Larger

SZPITAL W BARLINKU ZAMYKA ODDZIAŁ INTERNISTYCZNY

Na jednej z sesji myśliborskiej Rady Powiatu, tamtejsi radni zgodzili się na zaciągnięcie kredytu w kwocie 9 mln zł. z przeznaczeniem na spłatę długów szpitala w Dębnie. Nikt nie zapytał o sytuację barlineckiego szpitala. Dębnowska "studnia bez dna", bo tak mówi się o tamtejszym szpitalu miał większą siłę przebicia.

Czytaj więcej...

ŚWIETLICA NIEZGODY

Łubianka to niewielka wioska. Ma jednak wielki problem. Jest nim świetlica, a właściwie to kto, kiedy i w jaki sposób może z niej korzystać? Do niedawna w świetlicy odbywały się m.in. msze święta. Na środku sali stał ołtarz, którego nie można było ruszać. Trochę to kolidowało w momencie chęci zorganizowania tam innych zajęć czy uroczystości.

Czytaj więcej...

KULTURALNE PRZEDSIĘBIORSTWO

Wielu barlineckich przedsiębiorców uważa, że Barlinecki Ośrodek Kultury "Panorama" prowadząc działalność gospodarczą, zachowuje się bardzo nieuczciwie. Pytają wręcz, czy jest to jeszcze placówka kultury, czy już przedsiębiorstwo nastawione na zyski? Jeden z przedsiębiorców (dane do wiadomości redakcji) pisze do redakcji BimZetki. "

Czytaj więcej...

CZY FIRMY TRANSPORTOWE OPUSZCZĄ BARLINEK?

Wysokie podatki od środków transportowych sprawiają, że barlineccy właściciele firm transportowych coraz częściej myślą o przeniesieniu swojej działalności tam, gdzie podatki są mniejsze. Chociażby do Gorzowa Wlkp. lub Kłodawy. Tam często podatek jest o połowę mniejszy. - Nikt z nami wysokości podatków nie konsultował - mówi nam  jeden z właścicieli firm transportowych, działających na terenie gminy.

Czytaj więcej...

SZPITAL MOŻE UPAŚĆ? - CZARNY SCENARIUSZ DLA LECZNICY

Z inicjatywy personelu medycznego barlineckiego szpitala odbyło się spotkanie, na którym poruszano sprawy dotyczące lecznicy. W trakcie dyskusji padały głosy, że albo szpitalowi będzie udzielana systematyczna pomoc, albo za jakiś czas może on zostać zlikwidowany.

Czytaj więcej...